آمادگی اندونزی جهت سازماندهی نشست بایدن-پوتین

آمادگی اندونزی جهت سازماندهی نشست بایدن-پوتین سایت خوان ۳۸۹۱۶۶۸ ايسنا : دیپلمات اندونزیایی گفت: اوکراین هنوز درخواست برگزاری نشستی بین ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری این کشور و ولادیمیر پوتین، همتای روس او را در حاشیه نشست گروه ۲۰ مطرح نکرده است. آمادگی اندونزی جهت سازماندهی نشست بایدن-پوتین

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سفیر اندونزی در روسیه گفت، جاکارتا آماده سازماندهی نشستی بین ولادیمیر پوتین و جو بایدن، روسای جمهوری روسیه و آمریکا در حاشیه نشست گروه ۲۰ در جزیره بالی است.

"خوزه تاوارس" سفیر اندونزی در روسیه همچنین گفت: تمامی فرصت‌ها برای برگزاری چنین نشستی فراهم است.

این دیپلمات اندونزیایی افزود: اوکراین هنوز درخواست برگزاری نشستی بین ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری این کشور و ولادیمیر پوتین، همتای روس او را در حاشیه نشست گروه ۲۰ مطرح نکرده است.

به گفته این سفیر، اندونزی مایل است تا مشوق برگزاری گفت‌وگو بین مسکو و کی‌یف باشد. البته که اندونزی از پوتین به عنوان یکی از اعضای گروه ۲۰ دعوت کرده اما رئیس جمهوری اوکراین تلاشی برای برقراری تماس نکرده است.

به گفته جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی پوتین قرار است ۱۵ و ۱۶ نوامبر در این نشست حاضر شود و همچنین شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین نیز در این نشست حضور می‌یابد. با این حال، وزارت خارجه چین از اظهارنظر درباره این خبر امتناع کرده و گفته که رئیس جمهوری چین از زمان آغاز پاندمی کرونا در ۲۰۲۰ کشور را ترک نکرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

این مطلب برایم مفید است 0 نفر این مطلب را پسندیده اند کپی شد چین روسیه مسکو وزارت خارجه ولادیمیر پوتین

Author: adminweb