استاندار لرستان تکمیل ۱۴ پروژه نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان در استان / اجرایی شدن ۱۸۰ مصوبه سفر رییس جمهوری به لرستان

استاندار لرستان تکمیل ۱۴ پروژه نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان در استان / اجرایی شدن ۱۸۰ مصوبه سفر رییس جمهوری به لرستان |

  • خانه
  • | استان ها
  • | لرستان

| کد خبر: ۱۳۶۵۶۶۳ ارسال به دیگران | پرینت استاندار لرستان تکمیل ۱۴ پروژه نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان در استان / اجرایی شدن ۱۸۰ مصوبه سفر رییس جمهوری به لرستان

فرهاد زیویار گفت: در سفر رئیس محترم جمهور به لرستان با حمایت دولت حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه بهداشت، درمان درنظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان؛ فرهاد زیویار عصر پنجشنبه در جلسه بررسی آخرین وضعیت زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی، تجهیزات و امکانات و نیروهای انسانی که با حضور وزیر بهداشت درمان برگزار شد با بیان اینکه لرستان دارای جمعیت حدود یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر است، اظهار کرد: این استان دارای پروژه‌ها و طرح‌های ناموفق و غیر فعالی با حدود ده‌ها هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است که امیدواریم با تلاش شبانه‌روزی و جهادی در دولت سیزدهم آنها را به نتیجه لازم برسانیم.

او افزود: با توجه به همت بالای دولت سعی شده جز در مواقع ضروری و تاکید دستگاه‌های تخصصی، کلنگ‌زنی نداشته باشیم.

استاندار لرستان به سفر رئیس محترم جمهور به استان اشاره کرد و با بیان اینکه حدود ۱۸۰ مصوبه تاکنون اجرایی شده است، تصریح کرد: در سفر رئیس محترم جمهور با حمایت دولت حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه بهداشت، درمان درنظر گرفته شده که طی زمان‌بندی ۲ الی ۳ ساله هزار تخت به بیمارستان‌های استان اضافه خواهد شد.

او گفت: علاوه بر تزریق حدود ۵۰ میلیارد تومان از محل دانشگاه علوم پزشکی و اعتبارات عمرانی استان به بیمارستان ۵۵۰ تختخوابی خرم‌آباد مبلغ ۲۷۰میلیارد تومان نیز برای فاز اول اختصاص داده‌ایم.

زیویار بیان کرد: همچنین برای احداث بیمارستان کوهدشت و دورود هم مبلغی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

او به بازدید‌های امروز از بیمارستان شهید رحیمی و بیمارستان در حال ساخت نیایش خرم آباد اشاره کرد و با بیان اینکه احداث این پروژه می‌تواند تحول اساسی در استان ایجاد کند، خاطر نشان کرد: علاوه‌بر کارهای سخت‌افزاری در حوزه‌های نرم افزاری، تجهیزات و سرمایه انسانی به ویژه نیروهای تخصصی، به حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیاز داریم.

او عنوان کرد: لرستان از حیث گیاهان دارویی و صنعت دارو برای کشور دارای ظرفیت بالایی است که نیاز به حمایت و سرمایه‌گذاری دارد.

استاندار لرستان تاکید کرد: از ۴۶ پروژه نیمه‌تمام استان ۱۴ مورد افتتاح می‌شود اما به بهره‌برداری رساندن ۳۲ طرح باقی مانده نیاز به تامین اعتبار دارد.

او یادآورشد: با توجه به اعلام آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد برای راه‌اندازی رشته‌های تخصصی و پزشکی و ظرفیت‌های موجود در بیمارستان‌های لرستان، لازم است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشد.

فرهاد زیویار با اشاره به موضوع واکسیناسیون کرونا در لرستان نیز تاکید کرد: علی‌رغم اینکه استان در رنگ‌بندی ویروس کرونا شرایط نامناسبی داشت اما آمار فوتی‌ها در مقایسه با دیگر نقاط کشور وضعیت بهتری داشته‌ است.

انتهای پیام

لینک کپی شد ارسال به دیگران

وبگردی

وزارت بهداشت پروژه سفر رییس جمهور زیویار

عناوین مرتبط

  • پیگیری ۱۴۰ مصوبه در پی سفر رئیس جمهوری به لرستان

  • استاندار لرستان خبرداد : وجود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌ متوقف و تعطیل شده در سطح استان

  • استاندار لرستان خبر داد: آغاز عملیات اجرایی بخشی از پروژه های راکد مانده در استان

  • زیویار : با جدیت پیگیر تحقق مصوبات سفرریاست محترم جمهور به لرستان هستیم

  • بالغ بر ۱۸۰ مصوبه ماحصل سفر استانی رئیس جمهور و هیئت همراه به لرستان

نظر شما

نام ایمیل نظر خود را بنویسید: ارسال

Author: adminweb