استاندار گیلان : قول بازگشت سراوان به طبیعت را داده ام و بر تحقق وعده ام ایستاده ام

استاندار گیلان : قول بازگشت سراوان به طبیعت را داده ام و بر تحقق وعده ام ایستاده ام |

  • خانه
  • | استان ها
  • | گیلان

| کد خبر: ۱۳۶۴۹۰۱ ارسال به دیگران | پرینت استاندار گیلان : قول بازگشت سراوان به طبیعت را داده ام و بر تحقق وعده ام ایستاده ام

استاندار گیلان با بیان اینکه به مردم زادگاهم قول بازگشت سراوان به طبیعت را داده ام و بر تحقق وعده ام ایستاده ام، گفت: گزارش اقدامات انجام شده نه تنها در پهنه مرکزی بلکه در شهرستان‌ها با همراهی رسانه های محلی به مردم گزارش شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ اسدالله عباسی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان بر ضرورت فرهنگ‌سازی و آموزش تفکیک زباله از مبدأ در بین آحاد جامعه با بهره‌مندی از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد تأکید و اظهار کرد: همه مسئولان بویژه فرمانداری ها، محیط زیست و آموزش و پرورش با بهره مندی از ظرفیت سمن ها و نیز ایده های جدید در راستای فرهنگ سازی و آموزش مردم بخصوص کودکان و نوجوانان در زمینه تفکیک زباله از مبدا، اقدام کنند.

وی بر ضرورت اطلاع‌رسانی عملکرد مدیریت پسماند گیلان به مردم تأکید کرد و به معاون عمرانی استاندار دستور داد تا بخش ارزیابی و نظارت کارگروه مدیریت پسماند را برای ارائه گزارش تطبیقی و اعلام پیشرفت امور فعال کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به عزم جدی دولت سیزدهم برای حل مشکل تهدید و ابرچالش پسماند در گیلان بویژه در پهنه سراوان، گفت: ساماندهی پسماند، تکلیف قانونی، وجدانی و اخلاقی برای یکایک مسئولان متولی در استان گیلان است.

عباسی با اشاره به گزارش فرمانداران و اعضای کارگروه مدیریت پسماند گیلان، افزود: در جلسات مدیریت پسماند باید میزان پیشرفت‌ها نسبت به جلسه قبلی اعلام گردد تا اثرات عملکرد مدیران در دولت سیزدهم برای مردم مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری رشت در پهنه سراوان و شهرداری ها و فرمانداری ها در شهرستانها بصورت شبانه روزی و جهادی تکالیف مربوط به مدیریت پسماند را سرعت بخشند.

عباسی اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا را به صورت مبنای اصولی و دقیق مورد تاکید قرار داد و گفت: ۷۰ درصد از زباله های تولیدی در گیلان مربوط به بخش غیرخانگی است که ضرورت دارد همه مسئولان ضمن اجرای صحیح این طرح، در اهمیت تفکیک زباله از مبدا الگو باشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه به مردم زادگاهم قول بازگشت سراوان به طبیعت را داده ام و بر تحقق وعده ام ایستاده ام، گفت: گزارش اقدامات انجام شده نه تنها در پهنه مرکزی بلکه در شهرستان‌ها با همراهی رسانه های محلی به مردم گزارش شود.

وی افزود: از همه ظرفیت ها و ابزارهای داخلی و نیز رایزنی با کشورهای موفق در مدیریت پسماند برای حل این مشکل در گیلان بهره مند خواهیم شد.

وی همچنین بر کاهش تولید زباله با اجرای ایده های نوین در مبدا و نیز پاکسازی و فرهنگ سازی در زمینه سواحل و رودخانه های بدون زباله در گیلان با نظارت و مدیریت فرمانداران و دیگر متولیان امر تاکید و بیان کرد: از اعتبارات پژوهشی در اختیار دستگاه ها برای اجرای بهینه بهترین شیوه مدیریت پسماند استفاده شود.

در این جلسه که فرمانداران شهرستانهای گیلان به صورت ارتباط تصویری حضور داشتند، اعضای کارگروه مدیریت پسماند استان گزارش اقدامات انجام شده خود را ارائه کردند.

انتهای پیام/

لینک کپی شد ارسال به دیگران

وبگردی

پسماند سراوان استاندار گیلان اسدالله عباسی کارگروه مدیریت پسماند گیلان طرح تفکیک زباله از مبدا

عناوین مرتبط

  • رئیس‌جمهور و وزیر کشور به صورت مستمر پیگیر مسئله پسماند و وضعیت سراوان هستند

  • استاندار گیلان: ارتفاع 92 متری زباله درسراوان حاصل بی مدیریتی است/ مدیران تفکیک زباله ازمبدا را فرهنگ سازی کنند

  • استاندار گیلان: راهپیمایی اربعین نماد همبستگی امت اسلام است

  • آیین تکریم از اعضای فعال جوانان هلال احمر استان گیلان

  • استاندار گیلان: تسریع در اجرای طرح مسکن ملی با جدیت دنبال شود

نظر شما

نام ایمیل نظر خود را بنویسید: ارسال

Author: adminweb