اصلاح سالانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نقطه پرتصادف جاده ای کشور

موج موج نیوز

 • خانه
 • استان‌ها
 • خراسان رضوی

کدخبر : ۴۴۵۳۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-445386

داریوش امانی خبر داد؛

اصلاح سالانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نقطه پرتصادف جاده ای کشور اصلاح سالانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نقطه پرتصادف جاده ای کشور

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بیان کرد: همچنین از یک هزار و ۵۰۰ نقطه پرتصادف کشور که با پلیس برای ایمن سازی و رفع آنها تفاهم شده است، تاکنون ۵۰۰ نقطه را برطرف کرده ایم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، داریوش امانی رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور عنوان کرد: میزان تزانزیت جاده‌ای در کشور طی سال جاری و پارسال به ترتیب ۳۲ و ۶۰ درصد رشد داشته است که این افزایش حاصل تامین و واردات ناوگان جدید حمل و نقل جاده‌ای بوده است.

امانی این سخنان را در آیین معرفی مدیر کل جدید راهداری خراسان رضوی در مشهد اظهار کرد و ادامه داد: طی ۴۳ سال گذشته تمام دولتها در پی تامین ناوگان جاده ای و نوسازی کامیون و اتوبوس بوده اند.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور متذکر شد: اما با مصوبه خوب مجلس، به بخش خصوصی اجازه داده شد که از ارز با منشا خارجی برای واردات ناوگان نو و روز دنیا استفاده کند که واردات ناوگان سرانجام صورت گرفت.

وی همچنین گفت: فقط در ۱.۵ سال گذشته نزدیک به ۲۴ هزار ناوگان روز دنیا به کشور وارد شده است که تاکنون چهار هزار و ۳۰۰ دستگاه آن شماره گذاری شد و زیر بار ترافیک رفته و البته برای ورود بقیه به دنبال رفع مساله اسقاط و از رده خارج کردن ناوگان فرسوده هستیم.

امانی تاکید کرد: با وجود اعتبارات کنونی تنها می توانیم سالانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نقطه پرتصادف جاده ای کشور را اصلاح کنیم و از یک هزار و ۵۰۰ نقطه پرتصادف کشور که با پلیس برای ایمن سازی و رفع آنها تفاهم شده است، تاکنون ۵۰۰ نقطه را برطرف کرده ایم و برای رفع حادثه خیزی هر نقطه به پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در نهایت رییس جمهور دستور داد پنج هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت راه قرار گیرد اما اکنون که پنج ماه گذشته و با وجود پیگیری مجدد رییس جمهور و وزیر راه هنوز مبلغی از این وعده به دست ما نرسیده است.

وی همچنین ابراز کرد: هزینه نگهداری هر کیلومتر راه چهار درصد ارزش روز آن می باشد و برای نگهداری، روشنایی، نصب گاردریل و ترمیم آسفالت ۲۲۱ هزار کیلومتر از جاده های کشور نیازمند ۱۶۰ هزار میلیارد تومان (همت) اعتبار سالانه نیاز داریم.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور یادآور شد: حدود ۸۵ درصد حمل و نقل بار کشور از طریق جاده صورت می گیرد و پارسال ۱۰۲ میلیون مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی کشور جابجا شده و همچنین پارسال فقط از طریق ۱۱ هزار کیلومتر راه اصلی و شریانی، ۵۰۵ میلیون تن کالای داخلی و بین المللی حمل گردیده است.

امانی خاطرنشان کرد: در حالی که روکش آسفالت هر کیلومتر جاده در سال ۹۵ کیلومتری ۱۶۰ میلیون تومان بوده، امروز این رقم به ۲.۲ میلیارد تومان رسیده است، روشنایی هر کیلومتر جاده ۲ میلیارد و خط کشی جاده به عنوان ساده ترین اقدام ترافیکی برای هر کیلومتر ۱۲ میلیون تومان تمام می شود.

آیا این خبر مفید بود؟ 0 0 کلمات کلیدی: اتوبوس آسفالت ایمن سازی تزانزیت جاده‌ای لینک کوتاه: کپی شد

اخبار مرتبط:

 • فعالیت هزار دستگاه اتوبوس همزمان با بازگشایی مدارس در اصفهان

  فعالیت هزار دستگاه اتوبوس همزمان با بازگشایی مدارس در اصفهان

 • توزیع ۱۵۰ هزار تن آسفالت در سال ۱۴۰۱

  توزیع ۱۵۰ هزار تن آسفالت در سال ۱۴۰۱

 • پایان عملیات زیر سازی، لکه گیری و آسفالت با هزینه ای بالغ بر 64 میلیارد ریال

  پایان عملیات زیر سازی، لکه گیری و آسفالت با هزینه ای بالغ بر 64 میلیارد ریال

 • اتوبوسی به نام اتوبوس اختصاصی بانوان یا اتوبوس اختصاصی آقایان در تهران نداریم

  اتوبوسی به نام اتوبوس اختصاصی بانوان یا اتوبوس اختصاصی آقایان در تهران نداریم

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

ارسال

Author: adminweb