افزایش بازارچه های خوداشتغالی زنان بی سرپرست در رشت

افزایش بازارچه های خوداشتغالی زنان بی سرپرست در رشت |

  • خانه
  • | استان ها
  • | گیلان

| کد خبر: ۱۳۶۵۵۹۰ ارسال به دیگران | پرینت افزایش بازارچه های خوداشتغالی زنان بی سرپرست در رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت : با افزایش بازارچه های مختص زنان بی سرپرست در رشت ، ضمن ایجاد فضای کسب و کار مناسب برای این بانوان ، می توان به طور مستقیم و غیر مستقیم برای تعدادی دیگر از همشهریان نیز اشتغال ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز با حضور در مجموعه گیل بانو( بازارچه خود اشتغالی زنان بی سرپرست و بدسرپرست) با تسلیت ایام محرم اظهار کرد: زحمات مجموعه گیل بانو شایسته تقدیر است و بنده معتقدم در شرایطی که حتی مردان نیز به واسطه مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه در تامین معیشت با مشکلات فراوانی مواجه هستند ، فعالیت بانوان شریف که به دلایلی تامین معیشت خانواده بر عهده آنان است ،بسیار قابل احترام و شایسته تقدیر است.

دکتر محمد حسین واثق کارگر نیا با بیان اینکه در تلاشیم تا تعداد بازارچه های خود اشتغالی مختص بانوان در رشت افزایش پیدا کند افزود: همواره تمایل داشتم فضای اشتغال برای بانوانی که در چنین شرایطی مشغول به فعالیت هستند ، بدون واسطه و عایدات از فروش محصولات صنایع دستی و …مستقیما به دست بانوان شاغل در چنین حوزه هایی برسد و خوشبختانه مدیریت بازارچه گیل بانو و در راس خانم نظامی واقعا به نحو احسن و بدون دریافت عایدات مشغول به فعالیت و حمایت از بانوان هستند که شایسته تکریم است.

وی به حضور برخی از اعضای شورا و مدیران شهرداری رشت در نشست امروز در مجموعه گیل بانو اشاره کرد و گفت: این نشان دهنده نگاه مثبت شورا و شهرداری رشت به این مجموعه است و با توجه به تفاهم نامه سه جانبه ای که اخیرا ما بین شهرداری رشت ،میراث فرهنگی و آموزش و پرورش منعقد شد ، می توانیم از ظرفیت بازارچه گیل بانو به منظور ارائه محصولات صنایع دستی و تلفیق آن با برند شهر خلاق خوراک استفاده کنیم .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به یکی از برنامه های مجموعه بازارچه گیل بانو در راستای حمایت از کودکان اشاره کرد و گفت: با آموزش و پرورش گیلان پیرامون معرفی و ارائه آموزش غذاهای سنتی شهر رشت و نحوه طبخ آن به آینده سازان این شهر و دیار بر اساس تفاهم نامه ای که به آن اشاره شد ، صحبت‌هایی انجام شده است و می توانیم در این مبحث نیز از ظرفیت بازارچه گیل بانو استفاده شود.

کارگرنیا با تاکید به اینکه اشتغال یکی از مهم ترین دغدغه های جامعه است بیان کرد: با افزایش این بازارچه ها می توانیم ضمن ایجاد فضای کسب و کار مناسب برای بانوان بی سرپرست و بد سرپرست رشت ، به طور مستقیم و غیر مستقیم برای بخشی دیگر از افراد فعال در حوزه صنایع دستی و.. نیز بازار کار فراهم کرد.

شورا و شهرداری رشت حامیان مجموعه گیل بانو

مدیر پروژه گیل بانو نیز در این نشست با قدر دانی از حمایت های همه جانبه شورا و شهرداری رشت از این مجموعه اظهار کرد: دکتر کارگرنیا رئیس شورای شهر رشت ، طی نامه ای سازمان های زیر مجموعه شهرداری رشت را مکلف به خرید برخی از ملزومات مورد نیاز از بازارچه گیل بانو کردند که از این بابت بار دیگر کمال تشکر داریم.

گلناز نظامی با بیان اینکه در مراسم امروز قصد داریم از حامیان بازارچه گیل بانو تقدیر نمائیم افزود: شورا و شهرداری رشت همواره حامی و همراه این مجموعه بوده اند و امیدواریم در ادامه مسیر نیز همراهی آنان را داشته باشیم.

وی به انتخاب خیریه ایزددوستان مجری پروژه گیل بانو به عنوان یکی از سمن های برتر استان گیلان در ۲۳ مرداد روز ملی تشکل ها از جانب استانداری گیلان اشاره کرد و گفت: از این مجموعه به واسطه های حمایت هایی که از زنان بی سرپرست و بد سرپرست انجام می دهد تجلیل شد و ما نیز تمایل داریم از حامیان این بازارچه تشکر کنیم که شورا و شهرداری رشت در تمامی ادوار یکی از بزرگترین حامیان این مجموعه طی این سالها بوده اند.

نظامی با اشاره به اینکه چشم انداز دو سال آینده این بازارچه نیز تدوین شده است تصریح کرد: گیل بانو نخستین مرکز تولیدات بی واسطه و به صورت شبکه ای توسط بانوان سرپرست خانوار است و ما در تلاشیم تا با برگزاری کارگاه های آموزشی رایگان ، بانوان شریف به استقلال مالی دست پیدا کرده و بخشی از مشکلاتشان مرتفع شود.

انتهای پیام/

لینک کپی شد ارسال به دیگران

وبگردی

رئیس شورای اسلامي شهر رشت بازارچه های خوداشتغالی زنان بی سرپرست در رشت گیل بانو

عناوین مرتبط

  • رئیس شورای اسلامی شهر رشت: توان بالقوه عنوان شهر خلاق خوراک باید به بالفعل تبدیل شود

  • برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران توسط شورا و شهرداری رشت

  • وعده های تحقق نیافته در حوزه محیط زیست در رشت / کمک مالی به تیم فوتبال داماش رشت

  • بهره مندی از ظرفیت دانشگاه ها به منظور رفع مشکلات / پسماند ابر چالش گیلان

  • تعریف بسته های سرمایه گذاری برای پارک گیاه شناسی رشت

نظر شما

نام ایمیل نظر خود را بنویسید: ارسال

Author: adminweb