بازسازی 1400 اتوبوس در دستور کار شهرداری

دلار در کف قیمت ۳ ماهه؛ همه تماشاچی بازار ارز شدند

آغاز تحویل اموال مسروقه مشتریان بانک ملی/ شناسایی و احراز مالکیت اموال تمام شد

۱۱میلیون تومان به حساب معلمان واریز می‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۵/۲۶؛ طلا ارزان شد؟

❮❯ بازسازی ۱۴۰۰ اتوبوس در دستور کار شهرداری

  • ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۸:۲۸
  • اخبار اجتماعی
  • اخبار تهران

بازسازی 1400 اتوبوس در دستور کار شهرداری

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از بازسازی ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس خبر داد و گفت: بخش از این دستگاه‌ها، مهر ماه وارد ناوگان می‌شوند.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام نکاحی در مراسم معارفه بازرس قانونی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران که با حضور رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، با ارائه گزارشی از اقدامات اجرا شده و برنامه‌های پیش‌بینی شده شرکت واحد به منظور ارتقاء و توسعه خدمات ناوگان اتوبوسرانی، بر لزوم حمایت شورای شهر برای دست‌یابی به اهداف مورد‌نظر تأکید کرد.

وی گفت: واقعیت این است که ناوگان اتوبوسرانی تهران در گذشته مورد بی‌مهری قرار گرفته و برای جبران عقب‌ماندگی‌های موجود، باید تلاش کنیم تا مردم آثار و نتایج خدمات ناوگان را در زندگی و آمد و شد خود مشاهده کنند.

نکاحی با اشاره به اینکه بر اساس تکالیف قانونی، سهم اتوبوسرانی از جابه‌جایی مسافر، 25 درصد یعنی 5 میلیون سفر از 20 میلیون سفر روزانه در تهران است، اظهار کرد: این در حالی است که سهم اتوبوسرانی از جابه‌جایی مسافر در حال حاضر، کمتر از 4 درصد است و تنها 800 هزار سفر روزانه از طریق ناوگان اتوبوسرانی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه وقتی سهم حمل و نقل عمومی از سفرهای شهری کاهش پیدا می‌کند، حمل و نقل شخصی جایگزین آن می‌شود، تصریح کرد: شرکت واحد یک شرکت خدمات حمل و نقلی مطلق نیست و اثرگذاری و نقش آن در ابعاد و زوایای مختلف زندگی و رفت و آمد شهروندان، مشهود و ملموس است.

وی با اشاره به اینکه وقت آن رسیده تا فرآیندها، رفتارها و رویکردها را تغییر بدهیم و لازم است خلاء موجود در کمک دولت برای پرداخت بخشی از یارانه بلیت و بر عهده گرفتن سهمی که در خرید ناوگان دارد ترمیم شود، اظهار کرد: برای برون‌رفت از این شرایط، تشریک مساعی مسئولان ذیربط در این امر با اهتمام و جدیت بیشتر ضرورت دارد.

نکاحی با بیان اینکه برای ارائه خدمات شایسته به مردم تهران، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی یکی از راهکارهای تأثیرگذاری است که در صدد احیای آن هستیم، تصریح کرد: اعتقاد داریم، ورود مؤثر شرکت‌های خصوصی به ناوگان اتوبوسرانی، شرایط موجود را به سمت و سوی شرایط مطلوب سوق می‌دهد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از نیروی انسانی این مجموعه به عنوان سرمایه‌های بسیار ارزشمند و غنی که اقدامات جهادی ناوگان اتوبوسرانی را با تدبیر و همت پیش می‌برند، نام برد و خاطرنشان کرد: شهردار تهران، نگاه ویژه‌ای به اتوبوسرانی دارند و بر این اساس، بازسازی 1400 دستگاه اتوبوس را در دستور کار قرار داده‌ایم که بخشی از آن در مهر ماه و همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی وارد ناوگان می‌شوند.

بر اساس این گزارش، سید جعفر تشکری هاشمی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه زندگی و معیشت مردم با فعالیت شرکت واحد اتوبوسرانی گره خورده است، بر حمایت حداکثری شورای شهر برای بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تأکید کرد و گفت: توسعه اتوبوسرانی، سهل‌الوصول‌ترین امکان برای کاهش مشکلات حمل و نقلی است.

در پایان این جلسه، تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، محمدحسین نوروزی دبیر این کمیسیون را به عنوان بازرس اصلی شورای شهر در شرکت واحد معرفی کرد.

ورود 3350 اتوبوس و افتتاح 12 ایستگاه مترو در پایتخت تا پایان سال

انتهای پیام/

R39321/P/S2,25/CT11 واژه های کاربردی مرتبط

  • معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

بیشتر بخوانید…

ورود 3350 اتوبوس و افتتاح 12 ایستگاه مترو در پایتخت تا پایان سال
ورود ۳۳۵۰ اتوبوس و افتتاح ۱۲ ایستگاه مترو در پایتخت تا پایان سال

Author: adminweb