تمهیدات وزارت ورزش برای بازسازی 141 اماکن ورزشی آسیب دیده در کشور

سجادی در گفت‌وگو با برنا خبر داد

تمهیدات وزارت ورزش برای بازسازی ۱۴۱ اماکن ورزشی آسیب دیده در کشور |

  • خانه
  • | سیاسی
  • | دولت

| کد خبر: ۱۳۶۴۳۸۷ ارسال به دیگران | پرینت تمهیدات وزارت ورزش برای بازسازی 141 اماکن ورزشی آسیب دیده در کشور

وزیر ورزش و جوانان گفت: 141 مجموعه ورزشی در سراسر کشور در هفته اول که سیل رخ داد آسیب دید و تمهیدات لازم برای کمک به اماکن ورزشی در نظر گرفته شده است.

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در پاسخ به این سوال که در سیل‌های اخیر چه تعداد اماکن ورزشی مورد آسیب واقع شده است؟ گفت: گزارشات را از همکاران خود و ویژه مدیرکل محترم تهران دریافت کرده ام و لیست اماکن ورزشی آسیب دیده احصاء شده است. تقریبا از 48 ساعت تا 72 ساعت اول لیست احصاء شد و در حال برآورد خسارت هستیم.

وی در ادامه گفت: در اماکن ورزشی یک کفپوش که آسیب ببیند حداقل دو میلیارد تومان خسارت هزینه آن است و یا یک چمن طبیعی که گل و لایی آن را تخریب کند، احیای آن چمن طبیعی میلیاردها تومان حداقل 2-3 میلیارد تومان احیای این چمن نیاز به بودجه دارد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: چمن طبیعی که در مازندران برای نساجی در نظر گرفته شد 35 میلیارد تومان اعتبارات نیاز داشت که عدد سنگینی بود ولی الحمدالله انجام شد و بزودی به بهره برداری می رسد.

حمید سجادی با اشاره به دستور رئیس جمهور افزود: رئیس جمهور در سفر مازندران دستور دادند که سریع السیر این چمن احیاء شود که بذر آن در خردادماه کاشته شد و طبق گزارشات چمن خوبی شده است که انشاالله به زودی به بهره برداری می رسد. وقتی چنین هزینه هایی برای یک چمن طبیعی شده اگر زیر گل و لای قرار بگیرد احیای آن هزینه های زیادی دارد.

سجادی با اشاره به اماکن‌ ورزشی تخریب شده در سیلاب‌های اخیر تصریح کرد: 141 مجموعه ورزشی در سراسر کشور در هفته اول که سیل رخ داد آسیب دید. تمهیدات لازم برای کمک به اماکن ورزشی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در سیل تهران، استاندار محترم تهران سخت کوش و پرتلاش و پای کار بود، وقتی که 2 صبح با ایشان در تماس بودم می گفتند که استاندار خودش در جایی قرار گرفته که هر آن خطر جانی وجود دارد ولی پای کار هستند. پس از آنکه یک مقدار سیل فروکش کرد و امکان تردد فراهم شد تعداد زیادی از آفرود سوارها و موتورسوارهای ویژه که بتوانند در مناطق صعب العبور تردد کنند اعزام شدند که از فدراسیون تشکر می کنم و از هیات اتومبیلرانی تهران که این تیم ها را اعزام کردند و ما هم در حد وسع خود در کنار سایر ارگان ها بودیم. به دستور دکتر رئیسی هر کسی در حد توان خود در خدمت مردم بود و ما هم سعی کردیم در ورزش تا جایی که می شود کنار عزیزان باشیم و انجام وظیفه کنیم.

وزیر ورزش عنوان کرد: برای احیای اماکن ورزشی دکتر رئیسی دستورات لازم را در هیات دولت دادند و اعتبارات لازم را هم پیش بینی کردند و هر آن که نامه بنویسیم و درخواست کنیم که این حمایت را برای جبران خسارت می خواهیم، آقای دکتر مخبر قول دادند که از آن اعتبارات می توانیم در خدمت عزیزان باشیم. همچنین وزارت ورزش از منابعی که دارد می تواند استفاده کند.

انتهای پیام//

لینک کپی شد ارسال به دیگران

وبگردی

دولت رئیس جمهور سیل وزارت ورزش برنا

عناوین مرتبط

  • افتخار دولت سیزدهم این است که خدمتگزار مردم باشد

  • مطالبه ارتقاء بخش توکهور و هشتبندی به شهرستان مستقل پیگیری می شود

  • احیاء و بازسازی استخر پلدختر تا پایان خرداد ماه/ قول وزیر ورزش برای تامین اعتبار خسارات ناشی از سیل به مجموعه ورزشی پلدختر/ سفر دکتر سلطانی فر برای ورزشکاران پلدختری روحیه بخش و امید آفرین بود

  • فردا پنجشنبه وزیر ورزش وجوانان برای بار دوم به لرستان سفر می کند

  • 30 هزار میلیارد تومان خسارت به اماکن ورزشی کشوربه دلیل وقوع سیل

نظر شما

نام ایمیل نظر خود را بنویسید: ارسال

Author: adminweb