دیپلمات‌های ایران به بهترین شکل برای تضمین منافع ایران تلاش می‌کنند/ نتیجه‌ نهایی به واکنش آمریکا به پیشنهادات معقول تهران بستگی دارد

پنجشنبه 27 مرداد 1401 ساعت 18:21 پنجشنبه 27 مرداد 1401 11:43 ساعت 2022-8-18 18:21:07

  • سیاست
  • بین الملل
  • شناسه خبر : 359969 نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی نوشت که هم‌اکنون شانس عبور از خط پایان  مذاکرات وین وجود دارد. نماینده روسیه در مذاکرات اعلام کرد: دیپلمات‌های ایران به بهترین شکل برای تضمین منافع ایران تلاش می‌کنند/ نتیجه‌ نهایی به واکنش آمریکا به پیشنهادات معقول تهران بستگی دارد نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی نوشت که هم‌اکنون شانس عبور از خط پایان مذاکرات وین وجود دارد. گروه سیاسی-رجانیوز: «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین تصریح کرد که دیپلمات‌های ایران به بهترین شکل تلاش خود را در راستای تضمین منافع ایران انجام می دهند. وی در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرده بود در خصوص تلاش تیم ایرانی گفت: «تصمیم‌گیری با مقام‌ها و نمایندگان پارلمان ایران است، قطعاً اما بعنوان رئیس هیأت روس در مذاکرات وین درباره برجام، می‌توانم شهادت دهم که دیپلمات‌های ایرانی به بهترین شکل تلاش خود را برای تضمین منافع ایران انجام دادند». نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی نوشت که هم‌اکنون شانس عبور از "خط پایان" مذاکرات وین وجود دارد. میخائیل اولیانوف همچنین در توییتی در رابطه با مذاکرات وین نوشت: تا پیش از این دلایلی برای خوش‌بینی وجود داشت اما در دفعات پیشین انتظارات برآورده نشد. این دفعه بیش از دفعات قبل این شانس را داریم که از خط پایان مذاکرات وین بگذریم. نتیجه‌ نهایی به واکنش آمریکا به پیشنهادات معقول ایران بستگی دارد. در پی موضع‌گیری‌های طرف‌های غربی و اروپایی درباره روند مذاکرات وین، در روزهای اخیر، خوش‌بینی‌هایی در قبال احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات اخیر برای احیای برجام و لغو تحریم‌های ایران ایجاد شده است. خبرگزاری بلومبرگ روز سه‌شنبه در خبری به نقل یک مقام مطلع از مذاکرات وین نوشت که اتحادیه اروپا معتقد است پاسخ ایران به پیش‌نویس نهایی توافق سازنده بوده و تنها «راه پیش رو» رایزنی با ایالات متحده است.

    لینک کوتاه » http://rajanews.com/node/359969 لینک کوتاه کپی شد 0 پسندیدم ارسال به »

    نام شما ایمیل اطلاعات این فیلد خصوصی است و منتشر نمی‌گردد. وب سایت ۷ بعلاوه ۱ میشود دیدگاه * نظرات حاوی متن تبلیغاتی، متن فارسی با حروف لاتین (فینگلیش)، توهین و الفاظ ناشایست، نمایش داده نخواهد شد.

    Author: adminweb