رسانه بخش جدایی ناپذیر نیازهای اجتماعی است/مقوله فرهنگ یک مساله بخشنامه‌ای نیست

موج موج نیوز

 • خانه
 • استان‌ها
 • آذربایجان‌ شرقی

کدخبر : ۴۴۵۳۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-445372

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

رسانه بخش جدایی ناپذیر نیازهای اجتماعی است/مقوله فرهنگ یک مساله بخشنامه‌ای نیست رسانه بخش جدایی ناپذیر نیازهای اجتماعی است/مقوله فرهنگ یک مساله بخشنامه‌ای نیست

مدیر کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی رسانه را از مهمترین ارکان بخش فرهنگ در جامعه امروزی برشمرد و اظهار کرد: رسانه بخش جدایی‌ناپذیر نیازهای اجتماعی است و در عصر حاضر زندگی آحاد مردم را تحت الشعاع قرار داده است و نگرش ما به دنیا را رقم زده و تغییر می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، سید قاسم ناظمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی درآیین تودیع و معارفه معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: بر این اساس سیاستگذاری در عرصه رسانه که رسالت معاونت فرهنگی و رسانه‌ای است امری خطیر و نیازمند تخصص و تجربه است تا با ارتقای سواد رسانه‌ای در بین اصحاب قلم و رسانه و همچنین مخاطبان، جامعه را از آسیب‌ها مصون بدارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ، گفت: با سیاستگذاری صحیح و مبتنی بر قانون، بخشی از سوء تفاهم‌ها و آسیب‌های حوزه رسانه نیز مرتفع می‌شود.

وی همچنین بر لزوم افزایش ظرفیت موسسه های فرهنگی تاکید کرد و گفت: با پای کار آمدن بخش خصوصی و اصحاب فضل و فرهنگ، اتفاقات مبارکی در عرصه مهم و تاثیرگذار فرهنگ رقم خواهد خورد.

ناظمی اظهار داشت: حوزه فرهنگ، حوزه بسیط و متنوعی است و تحولاتی که ماندگاری زیادی دارند غالبا در این حوزه اتفاق می‌افتد، از این رو اگر وظایف محوله در این حوزه درست انجام شود، دستگاه فرهنگی کشور ایمن و روبه ارتقاء خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مقوله فرهنگ یک مساله بخشنامه‌ای نیست، افزود: رشد و بالندگی فرهنگ در گرو تعامل مطلوب و عینی بین مخاطبان و سیاستگذاران در این عرصه است و باید تعریف روشنی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات تابعه آن برای نهادهای مختلف ارائه شود تا مسیر فعالیتها و خدمات فرهنگی هموارتر گردد.

در این آیین از زحمات و فعالیتهای چندین ساله "وحید حسین‌زاده" قدردانی و "حسن گلی" به عنوان معاون جدید فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی معرفی شد.

معاون جدید فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دانشجوی دکتری روابط بین الملل بوده و پیش از این علاوه بر مدیریت موسسه های فرهنگی و فعالیت‌های پژوهشی و رسانه ای ، مسئولیت برگزاری و دبیری چندین همایش دانشگاهی ملی و بین المللی را بر عهده داشته است.

حسن گلی قبل از این به عنوان دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان فعالیت داشته و سالها دبیر شورای مسائل فرهنگی و اجتماعی منطقه ای استان آذربایجان شرقی بوده است.

پژوهشگر منتخب ششمین جشنواره بین المللی نشان علمی – فرهنگی شهریار دانشگاه تبریز از جمله سوابق فرهنگی اوست و تا کنون علاوه بر مقالات و یادداشت های متعددی که از او در نشریات مکتوب و مجازی استانی و ملی منعکس گردیده، چندین کتاب مجموعه مقالات در حوزه روابط فرهنگی و سیاسی – اجتماعی ایران و کشورهای حوزه قفقاز نیز به اهتمام وی و برخی اساتید دانشگاه منتشر شده است.

آیا این خبر مفید بود؟ 0 0 کلمات کلیدی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی سید قاسم ناظمی حسن گلی لینک کوتاه: کپی شد

اخبار مرتبط:

 • مدیرکل ارشاد آذربایجان‌شرقی منصوب شد+سوابق

  مدیرکل ارشاد آذربایجان‌شرقی منصوب شد+سوابق

 • معرفی ادبیات و فرهنگ فولکلور آذربایجان باید به صورت مستمر ادامه یابد

  معرفی ادبیات و فرهنگ فولکلور آذربایجان باید به صورت مستمر ادامه یابد

 • برگزیدگان سوگواره ادبی "ام المومنین" در تبریز معرفی شدند

  برگزیدگان سوگواره ادبی "ام المومنین" در تبریز معرفی شدند

 • اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از جشنواره‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌ها حمایت می‌کند

  اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از جشنواره‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌ها حمایت می‌کند

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

ارسال

Author: adminweb