رفتار نظارتی نباید شأن افراد را مختل کند/ گذشته افراد را به رخ نکشید

موج موج نیوز

 • خانه
 • استان‌ها
 • آذربایجان‌ شرقی

کدخبر : ۴۴۵۱۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-445164

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌ شرقی:

رفتار نظارتی نباید شأن افراد را مختل کند/ گذشته افراد را به رخ نکشید رفتار نظارتی نباید شأن افراد را مختل کند/ گذشته افراد را به رخ نکشید

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: در بحث صیانت از همکاران دستگاه قضایی در کنار نظارت بحث پیشگیری باید مورد توجه قرار بگیرد و با توجه به این موضوع نظارتی ارجح است که اولویت اول آن پیشگیری باشد تا زمینه های آلوده شدن همکاری فراهم نشود.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، موسی خلیل الهی رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در دیدار با جمعی از کارکنان حفاظت اطلاعات دادگستری استان آذربایجان شرقی به مناسبت گرامیداشت روز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه با بیان این که کار در سیستم قضایی نسبت به سایر سازمانها سختیهای خاص خود را دارد که کار در بخش حفاظت سخت تر است، اظهار کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ظرفیت بزرگی برای دستگاه قضایی قائل شده و نقشی که قوه قضاییه در اجرا، تأمین و نظارت بر عدالت ایفا می‌کند، بی بدیل است.

وی افزود: جایگاهی که قانون گذار جمهوری اسلامی بر اساس قانون اساسی به دستگاه قضایی اعطا کرده الزاماتی را ایجاد می‌کند تا این نقش به راحتی ایفا شود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه در این میان نیروی انسانی که سرمایه اصلی دستگاه قضایی بوده بزرگترین سهم را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: اگر نیروی انسانی سالم و کاربلد باشد، انجام امور به راحتی انجام خواهد شد البته با توجه به مسأله ایجاب می کند در بحث گزینش نسبت به سایر دستگاه‌ها به صورت متفاوت عمل کنیم.

وی تاکید کرد: حساسیت در گزینش به تنهایی مشکل را حل نخواهد کرد و افرادی که به عنوان قاضی یا کارمند وارد سیستم قضایی می‌شوند ممکن است دچار لغزش شوند؛ بنابراین باید از نیرویی که وارد سیستم شد مراقبت و صیانت شود تا دچار لغزش نشوند و این یکی از وظایف اصلی حفاظت و اطلاعات دادگستری است.

خلیل الهی با تأکید بر نظارت و صیانت از افراد، بیان کرد: رفتار نظارتی به نوعی باید باشد که شأن افراد مختل نشود چرا که اگر انسانی احساس شأن نکند، بیشتر در معرض لغزش و تخلف قرار خواهد.

وی تأکید کرد: با توجه به این موضوعات و بر اساس دیدگاه های رئیس قوه قضاییه موضوع پیشگیری باید مورد توجه قرار بگیرد و نظارتی ارجح است که اولویت اول آن پیشگیری باشد و زمینه‌های آلوده شدن همکاری نباید فراهم شود اما در صورتی که همکاری با تمام اقدامات انجام شده مصر بر انجام تخلف بود بر اساس مقررات با او برخورد شود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با تأکید بر توجه به حال افراد در عمل به تکالیف خود، گفت: بر اساس تأکیدات رئیس قوه قضاییه، اگر فردی در گذشته تخلفی را انجام داده و پس از آن با سلامت انجام وظیفه کرده نباید گذشته اش را به رخش کشید.

خلیل الهی بیان کرد: بخش عمده‌ای مخاطبان حفاظت و اطلاعات همکاران دادگستری بوده و بر همین اساس باید به نوعی برخورد شود که احساس قرابت ایجاد شود تا همکاران اعتماد داشته باشند و اگر ناخودأگاه تخلفی هم داشتند به راحتی با مسئولان مربوطه در میان بگذارند.

وی با تأکید بر حفظ کرامت انسانی اضافه کرد: بر اساس تأکیدات رئیس قوه قضاییه نباید کرامت افراد خدشه دار شود و لو اینکه تخلفی انجام داده باشند.

وی با قدردانی از اقدامات رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان آذربایجان شرقی گفت: آقای هاشم زاده فردی ولایتمدار بوده و در دوران حضور در دستگاه قضایی اقدامات ارزنده‌ای را به منظور پیشگیری، صیانت از همکاران و برخورد با تخلفات انجام داده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟ 0 0 کلمات کلیدی: رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی موسی خلیل الهی لینک کوتاه: کپی شد

اخبار مرتبط:

 • ضرورت اجرای ماده ۶۵ قانون مناطق آزاد در منطقه آزاد ارس

  ضرورت اجرای ماده ۶۵ قانون مناطق آزاد در منطقه آزاد ارس

 • مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز کارساز نیست

  مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز کارساز نیست

 • رهایی ۲۰ محکوم به قصاص نفس از اعدام در آذربایجان شرقی

  رهایی ۲۰ محکوم به قصاص نفس از اعدام در آذربایجان شرقی

 • ۳۵ زندانی جرایم غیر عمد آذربایجان شرقی آزاد شدند

  ۳۵ زندانی جرایم غیر عمد آذربایجان شرقی آزاد شدند

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

ارسال

Author: adminweb