سفر و گردشگری بعد از پایان کرونا چه شکلی خواهد بود؟

سفر و گردشگری بعد از پایان کرونا چه شکلی خواهد بود؟ |

  • خانه
  • | اجتماعی
  • | میراث فرهنگی و گردشگری

| کد خبر: ۱۳۶۴۶۰۷ ارسال به دیگران | پرینت سفر و گردشگری بعد از پایان کرونا چه شکلی خواهد بود؟

در حالی که رونمایی از واکسن‌های کووید-۱۹ و کاهش محدودیت‌ها به این معنی است که بهبودی اکنون آغاز شده است، به دلیل تغییرات در توزیع واکسن، و به دلیل Omicron و زیرشاخه BA.۲ آن، این روند تدریجی و ناهموار است و مشتریان نه تنها در مورد سلامتی محتاط‌تر هستند، بلکه در مورد تأثیر سفر بر محیط زیست و جوامع محلی نیز محتاط هستند.

به گزارش برنا؛ مجمع جهانی اقتصاد اولین شاخص توسعه سفر و گردشگری خود را منتشر کرد که بر نقش رو به رشد پایداری و انعطاف پذیری در رشد سفر و گردشگری تمرکز دارد.

به گفته سازمان جهانی گردشگری، بهبود این بخش نابرابر است و ورود گردشگران در ژانویه ۲۰۲۲ همچنان ۶۷ درصد کمتر از سطح سال ۲۰۱۹ بود.

سفر و گردشگری پس از همه‌گیری کرونا

قرنطینه‌های COVID-۱۹ به شدت به بخش مسافرت و گردشگری (T&T) ضربه زد. تنها در سال ۲۰۲۰، با از دست دادن ۴.۵ تریلیون دلار و ۶۲ میلیون شغل مواجه شد که بر استانداردهای زندگی و رفاه جوامع در سراسر جهان تأثیر گذاشت.

در حالی که رونمایی از واکسن‌های کووید-۱۹ و کاهش محدودیت‌ها به این معنی است که بهبودی اکنون آغاز شده است، به دلیل تغییرات در توزیع واکسن، و به دلیل Omicron و زیرشاخه BA.۲ آن، این روند تدریجی و ناهموار است و مشتریان نه تنها در مورد سلامتی محتاط‌تر هستند، بلکه در مورد تأثیر سفر بر محیط زیست و جوامع محلی نیز محتاط هستند.

تعداد گردشگران بین المللی در ژانویه ۲۰۲۲ در مقایسه با سال قبل ۱۸ میلیون افزایش یافت. بر اساس گزارش UNWTO، این برابر با افزایش کل سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ است، اما اعداد ژانویه همچنان ۶۷ درصد کمتر از ماه مشابه در سال ۲۰۱۹ بود.

جنگ در اوکراین به بی ثباتی و اختلالات اقتصادی در این بخش افزوده است. در برابر این پس‌زمینه، شاخص توسعه سفر و گردشگری مجمع جهانی اقتصاد نشان دهنده نقش رو به رشد پایداری و انعطاف‌پذیری در رشد T&T و همچنین نقش این بخش در توسعه اقتصادی و اجتماعی به طور گسترده‌تر است.

شاخص توسعه سفر و گردشگری ۲۰۲۱

این شاخص ۱۱۷ اقتصاد را پوشش می‌دهد که حدود ۹۶ درصد از تولید ناخالص داخلی مستقیم T&T جهان را در سال ۲۰۲۰ تشکیل می‌دادند. این شاخص عوامل و سیاست‌هایی را می‌سنجد که توسعه پایدار و انعطاف پذیر این بخش را ممکن می‌کند.

اینها شامل همه چیز از تجارت، شرایط ایمنی و بهداشت، تا زیرساخت‌ها و منابع طبیعی، فشارهای محیطی، اجتماعی-اقتصادی و تقاضا می‌شود.

از آنجایی که بخش به آرامی بهبود می‌یابد، بسیار مهم است که از بحران‌های اخیر و کنونی درس گرفته شود و گام‌هایی برای گنجاندن جامعیت طولانی‌مدت، پایداری و انعطاف‌پذیری در بخش سفر و گردشگری برداشته شود، زیرا با چالش‌ها و خطرات در حال تحول مواجه است.

۹ کشور از ۱۰ کشور برتر دارای اقتصادهای پردرآمد در اروپا یا آسیا و اقیانوسیه هستند. ژاپن در صدر این رده بندی قرار دارد و ایالات متحده در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن اسپانیا، فرانسه، آلمان، سوئیس، استرالیا، بریتانیا و سنگاپور قرار دارند. ایتالیا ۱۰ تیم برتر را تکمیل می‌کند و از رتبه دوازدهم در سال ۲۰۱۹ صعود می‌کند.

ویتنام با افزایش ۴.۷ درصدی بیشترین پیشرفت را در امتیاز تجربه کرد و از رتبه ۶۰ به ۵۲ در شاخص کل ارتقا یافت. اندونزی بیشترین پیشرفت را در رتبه کسب کرد و امتیاز خود را با افزایش ۳.۴ درصدی از ۴۴ به ۳۲ رسید، در حالی که عربستان سعودی با افزایش ۲.۳ درصدی امتیاز از رتبه ۴۳ به رتبه ۳۳ رسید.

لینک کپی شد ارسال به دیگران

وبگردی

کرونا

عناوین مرتبط

  • این 10 گیاه درمان کننده معجزه آسای بیماریهای ویروسی، کرونا و اومیکرون هستند+عکس

  • وزیر بهداشت: با واکسیناسیون روزهای بدون مرگ و میر را در کشور داشتیم/هیچ‌کاری برخلاف مصوبه ستاد کرونا انجام ندادیم

  • آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان گیلان تا 25 مرداد 1401

  • آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان هرمزگان تا 24 مرداد 1401

  • امین‌الله رشیدی در بیمارستان بستری شد

نظر شما

نام ایمیل نظر خود را بنویسید: ارسال

Author: adminweb