سند تحول دولت مردمی، فضای جامعه را برای مطالبه‌گری تهییج می‌کند

موج موج نیوز

 • خانه
 • استان‌ها
 • آذربایجان‌ شرقی

کدخبر : ۴۴۵۳۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-445371

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:

سند تحول دولت مردمی، فضای جامعه را برای مطالبه‌گری تهییج می‌کند سند تحول دولت مردمی، فضای جامعه را برای مطالبه‌گری تهییج می‌کند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: سند تحول دولت مردمی، فضای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را برای مطالبه‌گری تهییج می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمد فرشکاران رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی در سمینار تبیین سند تحول دولت مردمی «دولت سیزدهم» اظهار کرد: این سند می‌خواهد با احاطه کامل بر همه علوم در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی الگوها و الگوواره‌ها را درک و مشکلات را احصاء کند تا متغیرها را کنار هم چیده و مدل‌ مشخصی از توسعه ارائه دهد.

وی افزود: در دهه‌های گذشته اسناد مختلفی تدوین شده و از بابت قوانین بالادستی، سیاست‌های نظام و قوانین توسعه‌ای کمبودی وجود ندارد؛ در واقع ابزار کار کاملا مهیاست اما در اینکه چرا توسعه اتفاق نمی‌افتد، باید عمیقا تامل شود.

فرشکاران تصریح کرد: با لحاظ تمام متغیرها و موانع و دام‌هایی که در مسیر توسعه پایدار کشور وجود دارد یکی از ارکان مهم این توسعه بعد از قوانین و مقررات اجراست که در حیطه قوه مجریه به مفهوم دولت قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: دستیابی به اهداف توسعه مورد نظر سند تحول دولت مردمی به مفهوم خوداتکایی و خودکفایی و منوط به اجرای صحیح و با زمان‌بندی مشخص بندهای این سند و تعریف دقیق نقش دولت در اجرای امور و مدار تحولات است.

وی توضیح داد: وقتی بحث‌هایی مثل شفافیت، عدالت و ارائه خدمت صادقانه را در برابر فساد مطرح می‌کنیم، موضوعاتی مثل فعالیت‌های دانش بنیانی، مطالبه گری و امکان رصد خدمات دولتی توسط مردم بیش از همه خودنمایی می‌کند و جامعه خودبه‌خود در مسیر تحول قرار می‌گیرد.

این مسوول تصریح کرد: تبیین اصولی موضوع، خروج از فضای روندی و پاسخگو بودن متغیرهایی هستند که کمک می‌کنند اقتصاد و فضای اجتماعی و فرهنگی جامعه به سمت مطالبه‌گری تهییج شود.

فرشکاران بر ضرورت خروج از بخشی‌نگری‌ها و ورود به فضای کلان‌نگری و تامین منافع عامه مردم جامعه با تبعیت از الگوها و مبانی مدیریتی مشخص در سند تحول مردمی دولت تاکید و یادآور شد: دستگاه‌ها موضوع سند را در راستای تحقق اهداف عالی استان و خروج از حالت روندی موجود گذشته به دقت مورد بررسی قرار دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: اعتمادسازی به مفهوم اجرای درست فرآیندهای کاری و قوانین و مقررات است که در سایه این اجرای درست و ارائه گزارش شفاف رضایت مردم جلب و رفاه عامه تامین می‌شود.

وی همچنین بر خردورزی در ارائه مدل‌های کلان توسعه‌ای استان تاکید و متذکر شد: اگر دنبال برنامه‌های مدون، مشخص و هم‌افزا نباشیم، دچار تسلسل‌های زمانی و مشکلات عدیده خواهیم شد.

لازم به ذکر است، در این سمینار که مدیران و کارشناسان دستگاه‌‌های اجرایی استان حضور داشتند، حسن عدالتی، مشاور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی به تبیین و تشریح سند تحول دولت مردمی «دولت سیزدهم» پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟ 0 0 کلمات کلیدی: مطالبه گری محمد فرشکاران رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی لینک کوتاه: کپی شد

اخبار مرتبط:

 • دستگاه‌ها در پیگیری تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری اهتمام کنند

  دستگاه‌ها در پیگیری تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری اهتمام کنند

 • لازمه توسعه و پیشرفت اقتصادی ایجاد همگرایی فرهنگی است

  لازمه توسعه و پیشرفت اقتصادی ایجاد همگرایی فرهنگی است

 • سهم 3.65 درصدی آذربایجان‌شرقی از اعتبارات تملک دارایی کشور

  سهم 3.65 درصدی آذربایجان‌شرقی از اعتبارات تملک دارایی کشور

 • شرکت‌های دانش بنیان ارتباط منطقی بین دانش و اقتصاد برقرار کنند

  شرکت‌های دانش بنیان ارتباط منطقی بین دانش و اقتصاد برقرار کنند

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

ارسال

Author: adminweb