عملیات 2 خط پدافندی تامین آب شرب شهرکرد تا فردا شب به اتمام می‌رسد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، علی حیدری امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت آبرسانی به شهرکرد، اظهار داشت: قسمت اتصال طرح عمان باقی مانده است و اگر اتصال به صورت مستقیم بود باید چند ساعت آب از لوله تخلیه می‌شد چرا که این آب از سامان به شهرکرد است و در مجموع 9 ساعت زمان نیاز داشت تا کار تکمیل شود اما با برآورد کارشناسی 7 هزار متر آب از بین می‌رفت و موجب بدتر شدن بحران می‌شد.

وی ادامه داد: قرار شد از سیستم نوینی استفاده شود که این سیستم از شهر یزد بود و قاعدتا با این سیستم نیاز به قطعی آب نیست و با این سیستم عملا بدون قطعی آب می‌توان طرح عمان را پیش برد‌.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: حدود 55 کیلومتر از خط بن-بروجن برای طرح فدک استفاده شد و تا فردا شب در نهایت طرح فدک و عمان به اتمام می‌رسند.

وی بیان داشت: در طرح فدک باتوجه به فاصله 55 کیلومتری شهرکرد، تا آب به این شهر برسد، لوله باید شسته شود که این امر قاعدتا زمانبر خواهد بود و بین یک تا دو روز طول می‌کشد، مردم بدانند با این دوخط آبرسانی دیگر مشکلی برای آب شرب شهرکرد پیش نمی‌آید.

خسرو کیانی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری نیز اظهار داشت: خط پدافندی 2 آبرسانی طرح عمان به انتها رسیده که با اتصال این خط امشب، مردم شهرکرد شاهد اخبار خوبی خواهند بود، در واقع این کار ماه‌ها طول می‌کشید که در کمتر از سه روز اتفاق افتاد.

کیانی در پایان خاطرنشان کرد: از مردم صبور شهرکرد نهایت تشکر را داریم و امید است این طرح‌های پدافندی منشا خیر باشند و مشکل آبرسانی شهرکرد به طور کلی برطرف شود.

انتهای پیام/7540/ح

Posted in Blog   

Author: adminweb