قالیباف: ملت ایران فهرست بلندبالای پیمان شکنی و بدعهدی آمریکا را در مقابل چشم خود خواهد داشت

قالیباف: ملت ایران فهرست بلندبالای پیمان شکنی و بدعهدی آمریکا را در مقابل چشم خود خواهد داشت |

  • خانه
  • | سیاسی
  • | مجلس

| کد خبر: ۱۳۶۴۹۱۰ ارسال به دیگران | پرینت قالیباف: ملت ایران فهرست بلندبالای پیمان شکنی و بدعهدی آمریکا را در مقابل چشم خود خواهد داشت

​رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کودتای ۲۸ مرداد از مصادیق غیرقابل انکاری است که یادآوری می‌کند هنگامی که نظام سلطه منافع خود را در خطر می‌بیند، بی‌ارزش بودن دموکراسی و آزادی آشکار می‌شود و استقلال کشورها به بازی گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 26 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: بیست و ششم مرداد ماه، سالروز ورود آزادگان سرافراز در سال 1369 به میهن اسلامی را گرامی می دارم و به همین مناسبت به روان پاک سید آزادگان، مرحوم سیدعلی اکبر ابوترابی فرد درود می فرستم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جمعیت آزادگان و خانواده های صبور آنان، ذخیره های ارزشمند کشور هستند که آرامش و آسایش بهترین سال های عمر خود را فدای حفظ ایران اسلامی و امنیت مردم کردند، اظهار داشت: ایران تا همیشه قدردان آزادگان سرافراز خواهد بود؛ دوام توفیق این عزیزان را از خداوند متعال مسألت می کنم.

وی اضافه کرد: همچنین در آستانه سالروز کودتای آمریکایی 28 مرداد، نیازمند تأکید است که ملت ایران فهرست بلندبالای دشمنی، پیمان شکنی، بدعهدی، غارت، جنایت و دخالت قدرت های خارجی به خصوص ایالات متحده آمریکا را به عنوان سند افشای ماهیت مستکبرین همواره در مقابل چشم خود خواهد داشت.

قالیباف بر همین اساس تصریح کرد: کودتای 28 مرداد از مصادیق غیرقابل انکاری است که یادآوری می کند هنگامی که نظام سلطه منافع خود را در خطر می بیند، بی ارزش بودن دموکراسی و آزادی آشکار می شود و استقلال کشورها به بازی گرفته می شود.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: آمریکای امروز همان آمریکای 28 مرداد بوده و سطح و عمق نگاه مستکبرانه آنها به مردم دیگر کشورها از جمله ایران عزیز هیچ تغییری نکرده است بلکه روز به روز طراحی های پیچیده تر و بی رحمانه تری برای به زانو درآوردن ملت های مستقلی چون ملت ایران در دستور کار هیأت حاکمه این کشور قرار گرفته است.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که اگر روزی آمریکا با اجیر کردن عده ای در این کشور کودتا به راه انداخت، عنوان کرد: در سال های بعد نیز از هیچ تلاشی برای سرنگونی انقلاب اسلامی ملت ایران فروگذار نکرد؛ در جنگ ملت نجیب ایران علیه دشمن بعثی، با تمام قوا از دشمن بی رحم حمایت کرد؛ جنگ همه جانبه اقتصادی علیه جان و مال ملت ایران تدارک دید و برای محروم کردن ایران از حقوق مسلم خود کارزار بین المللی نامشروع به راه انداخت.

قالیباف در همین رابطه اضافه کرد: آمریکا مهم ترین حامی غده سرطانی رژیم صهیونیستی یعنی منبع تولید شر و جنایت در منطقه بود، گروه های تکفیری را برای در هم شکست امنیت و تمامیت ارضی کشورهایی همچون ایران تجهیز کرد و با زیر پا گذاشتن تمامی قواعد حقوقی و انسانی، خون پاک فرزندان برومند ملت ایران همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بر زمین ریخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه تاریخ جنایت های آمریکا، به ملت ایران این درس را آموخته است که مستکبرین هرگز اصلاح شدنی نیستند، خاطرنشان کرد: آنچه تضمین استقلال و آزادی مردم ایران است، تنها تبدیل شدن به ایران قوی بوده و قوی شدن ایران نیز در گرو قوی شدن تک تک مردم ایران است. با توکل به خداوند متعال ان شاءالله ملت ایران موانع پیشرفت و توسعه را از سر راه بر خواهند داشت و همچون گذشته، مستکبرین را ناامید خواهند کرد./

انتهای پیام/

لینک کپی شد ارسال به دیگران

وبگردی

بدعهدی آمریکا توافق وین 28مرداد

عناوین مرتبط

  • ذوالنوری: روحانی گفت مذاکره بماند برای دولت بعد من با این شکل نمی‌توانم/ ایران آماده توافق است آمریکا باید تصمیم بگیرد

  • متن سند احیای برجام به طور کامل مورد توافق قرار گرفته است

  • اگر مسیر طرف مقابل قطعنامه باشد ایران هم دست بسته نخواهد ماند/در صورت پیگیری مسیر تهدید سازمان انرژی اتمی پکیجی را ظرف چند ساعت عملیاتی خواهد کرد

  • احتمال دستیابی به توافق در وین قوّت یافته است

  • پرچم ایران دوباره برافراشته شد

نظر شما

نام ایمیل نظر خود را بنویسید: ارسال

Author: adminweb