لاوروف از شرط روسیه برای استفاده از سلاح هسته‌ای پرده برداشت

لاوروف از شرط روسیه برای استفاده از سلاح هسته‌ای پرده برداشت سایت خوان ۳۸۹۱۶۰۹ فارس : وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که روسیه تنها در صورتی از سلاح هسته‌ای استفاده خواهد کرد که با حمله هسته‌ای مواجه شود.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه شرط روسیه برای استفاده از سلاح هسته‌ای در جنگ اوکراین را اعلام کرد.

وی گفت: «استفاده روسیه از سلاح هسته‌ای تنها در حالتی ممکن است که در پاسخ به حمله هسته‌ای باشد».

وزیر امور خارجه روسیه اضافه کرد که درگیری مستقیم با آمریکا و ناتو در راستای منافع روسیه نیست.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه نیز روز سه‌شنبه در جریان سخنرانی در کنفرانس امنیت بین‌المللی در مسکو گفت روسیه نیازی به استفاده از سلاح اتمی در اوکراین ندارد.

شویگو همچنین گفت که عملیات‌های نظامی اوکراین توسط ایالات متحده و انگلیس طراحی می‌شود و ناتو استقرار نیروهای خود را در شرق و مرکز اروپا چند برابر افزایش داده است. وی افزود: نیروهای مشترک غرب در اوکراین با نیروهای روس روبرو هستند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هم در سخنرانی خود در کنفرانس مسکو هشدار داد نخبگان غربی تمام تلاش خود را برای حفظ هژمونی می‌کنند. پوتین تصریح کرد جهان چند قطبی مبتنی بر مشروعیت بین‌المللی تنها راه مقابله با چالش‌های زمانه است و افزود: عصر نظام جهانی تک قطبی در حال محو شدن است و تغییرات ژئوپلیتیکی در جهات مختلف در حال وقوع است. بیشتر کشورها و مردم آن به سمت مسیر توسعه مستقل متمایل می‌شوند.

پوتین در خصوص عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین هم گفت: غرب پروژه ضد روسیه را در اوکراین اجرا کرده که چشم‌پوشی بر گسترش ایدئولوژی نئونازی و قتل‌عام ساکنان دونباس است. تصمیم برای انجام عملیات نظامی ویژه مطابق با منشور ملل متحد اتخاذ شد. اهداف عملیات به وضوح تعریف شده که تضمین امنیت روسیه و شهروندان ما و محافظت از ساکنان دونباس است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

این مطلب برایم مفید است 0 نفر این مطلب را پسندیده اند کپی شد سرگئی لاوروف شرط روسیه برای استفاده از سلاح هسته ای

Author: adminweb